Przedszkola Żłobki Kluby malucha Opieka Imprezy Czas wolny Dokształcanie Wakacje Sklepy Usługi Pomoc socjalna Lekarze Profilaktyka Oddam Inne
02 CZE

Place zabaw bez barier

 

30 maja na Wyspie Młyńskiej otwarty został pierwszy w Bydgoszczy integracyjny plac zabaw.

 

Nowa część placu zabaw dla najmłodszych powstała między istniejącym obiektem i bulwarem. Zamontowano m.in. huśtawkę typu bocianie gniazdo, drewniany domek z elementami zabawowymi oraz mini karuzelę, na którą można wjechać wózkiem. Zastosowano również bezpieczną nawierzchnię z poliuretanu. Na placu dostępna jest także tablica do nauki alfabetu Braile’a. Dzięki niej w pełni sprawne osoby będą mogły lepiej zrozumieć, jak wygląda nauka czytania, gdy jest się osobą niewidomą. Inwestycja kosztowała 200 tysięcy złotych.

Warto dodać, że wszystkie nowoprojektowane place zabaw na zlecenie miasta od ubiegłego roku posiadają co najmniej jedno urządzenie przeznaczone dla dzieci niepełnosprawnych. Zakończyła się także budowa chodników, które ułatwiają poruszanie się po Wyspie Młyńskiej szczególnie osobom niepełnosprawnym. 

Z myślą o osobach niedowidzących na poręczach mostu i trzech kładek zostały zamontowane płytki kierunkowe. Osobom posługującym się alfabetem Braille’a ułatwiają one orientację oraz dojście do ważnych punktów w tym rejonie miasta.

Dzięki inicjatywie miasta i mieszkańców, na Wyspie Młyńskiej zrealizowano szereg przedsięwzięć poprawiających dostępność tego obszaru oraz jego atrakcyjność dla osób niepełnosprawnych. Zainstalowano między innymi specjalny udźwiękowiony plan dotykowy, dzięki któremu można poznać atrakcje na Wyspie i wokół niej, a także posłuchać historii danych obiektów.

Kolejny plac integracyjny powstanie w Myślęcinku. Prace mają się rozpocząć w okresie wakacyjnym.

 

źródło: http://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc-aktualnosci/bawia-i-integruja-place-zabaw-bez-barier/

Ostatnie aktualności

ŚWIĘTUJ Z NAMI URODZINY ZOO!

  W tym roku bydgoski Ogród Zoologiczny świętuje 40-lecie istnienia. Urodziny będą trwały prawie aż dwa tygodnie, a w programie m.in. festyn i zwiedzanie o świcie. Decyzję o budowie zoo w Bydgoszczy podjęto w 1975 roku. Założenie było ta (...)

Czytaj dalej

MALUCHY W ZOO

  W myślęcińskim zoo radosny czas - swoje potomstwo powitała rysia rodzina! Maluchy można zobaczyć też na wybiegu lamy, kapibary oraz w klatkach kaczek i bażantów. Po wybiegu lam biega za swoją mamą młody samiec, który urodzi (...)

Czytaj dalej

BORPOLANDIA - KREATYWNIE PRZEZ CAŁE LATO

  W lipcu i sierpniu na bydgoskich Kapuściskach otwarta jest dla Was B O R P O L A N D I A - STREFA KREATYWNOŚCI.  Animatorzy i specjaliści przez całe wakacje prowadzą BEZPŁATNE z (...)

Czytaj dalej

Wakacyjne Place Zabaw 2018

  Wakacyjne place zabaw to idealna forma letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży pozostających w mieście oraz ich rodzin. W programie przewidziano gry i zabawy sportowo- rekreacyjno- plastyczne, muzyczne i profilaktyczne dla r (...)

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.