Przedszkola Żłobki Kluby malucha Opieka Imprezy Czas wolny Dokształcanie Wakacje Sklepy Usługi Pomoc socjalna Lekarze Profilaktyka Oddam Inne
20 CZE

Rzeka muzyki - koncerty na wodzie

 

Już niebawem rozpocznie się cykliczne wydarzenie, które od wielu lat odbywa się w Bydgoszczy w Amfiteatrze Opery Nova i stanowi ucztę kulturalną muzycznego LATA w Polsce. Wyjątkowe miejsce, okoliczności przyrody i doskonała muzyka w wykonaniu najlepszych artystów. 

Podczas poprzednich edycji RZEKI MUZYKI ukształtowała się idea cyklu, gwarantującego szerokiej rzeszy melomanów wybór koncertów z wielu nurtów muzycznych. Projekt 5. edycji nawiązuje do tej idei - postawiono na różnorodność muzyczną i najwyższą jakość artystyczną, zapraszając wykonawców o ugruntowanej pozycji w swoich gatunkach muzycznych.

W tegorocznej edycji "wielkie otwarcie" zapewni zespół RAZ DWA TRZY, a na wieńczący tegoroczny cykl "deser" wystąpi KAPELA ZE WSI WARSZAWA. Ale to nie jedyni utytułowani artyści w tegorocznej edycji. Zaproszenie przyjęli także TOMASZ WENDT (zdobywca prestiżowej nagrody Fryderyk 2017), JAKUB KUSZLIK ( laureat Międzynarodowego Konkursu im. I. J. Paderewskiego ), JAN JAKUB NALEŻYTY ( laureat Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu ), czy KRAKÓW STREET BAND ( finalista Must Be the Music, laureat rankingów czasopisma "Twój blues" - "Odkrycie Roku" i "Zespół Roku"). Wielbiciele hiszpańskich klimatów muzycznych będą mogli zobaczyć i usłyszeć niestrudzoną popularyzatorkę flamenco MAGDĘ NAVARETTE. Na scenie amfiteatru Opery Nova zagości także "Seweryn Krajewski" w interpretacji JOANNY DARK, w koncercie "Krajewski na dziś". Koncert stypendystki Miasta Bydgoszczy wypełnią przeboje operetkowe i musicalowe w wykonaniu HANNY OKOŃSKIEJ i ŁUKASZA RATAJCZAKA.
Repertuar tegorocznej edycji stworzony został z myślą, aby poszerzać krąg odbiorców RZEKI MUZYKI o młodsze pokolenie, nie zapominając jednocześnie o wiernej od lat publiczności, a wszystkim zagwarantować niedzielny wieczór z muzyką na najwyższym poziomie. 


Koncerty odbywać się będą w każdą wakacyjną niedzielę o godz. 19:00.

Wstęp wolny! 

 

Harmonogram koncertów sprawdzaj na bieżąco na http://www.swiat-dzieci.eu/kalendarium.html


źródło: https://web.facebook.com/events/151482829046439/

Ostatnie aktualności

FERIE Z BIBLIOTEKĄ PUBLICZNĄ

POKÓJ ZAGADEK W BIBLIOTECE Z przykrością zawiadamiamy, że bajki zostały uprowadzone i uwięzione na Strychu Biblioteki Głównej przy Starym Rynku 24 w Bydgoszczy. Czekają tam na dzieci, które (...)

Czytaj dalej

FERIE NA BEZPŁATNYM LODOWISKU W ZIELONYCH ARKADACH

14-27.01.2019 | W ferie zimowe rozgrzewamy się na lodowisku! W dniach 14-27 stycznia każdy, kto odwiedzi Centrum Handlowe ZIELONE ARKADY W BYDGOSZCZY będzie mógł bezpłatnie ślizgać się na krytym lodowisku! To nie lada gratka dla miłośnik&oacu (...)

Czytaj dalej

ŚWIĄTECZNY KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY !

KOCHANI, ŚWIĄTECZNY KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY !!!  Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w naszej zabawie. Dostaliśmy prace z różnych miejsc w Polsce, a to oznacza, że pilnie śledzicie nasze propozycje dla najmłodszych - nawet jeże (...)

Czytaj dalej

WESOŁYCH ŚWIĄT !!!

Gwiazda, gwiazdce zamrugała I choinka lśni już cała Naszych marzeń jest spełnieniem Bo jest piękna jak marzenie A pomarzyć czasem trzeba Każdy pragnie gwiazdki z nieba. Wszystkim dzieciom, ich rodzicom i dziadkom życzymy dużo zdrowia, radości (...)

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.