Przedszkola Żłobki Kluby malucha Opieka Imprezy Czas wolny Dokształcanie Wakacje Sklepy Usługi Pomoc socjalna Lekarze Profilaktyka Oddam Inne
29 LIS

WIELKIE ATRAKCJE NA JARMARKU ŚWIĄTECZNYM. BĘDZIE ŚW MIKOŁAJ I KARUZELA

 

Prawdziwy Święty Mikołaj prosto z Laponii, rzeźby z lodu i koncerty znanych wykonawców – to jedne z wielu atrakcji, jakie będą towarzyszyć tegorocznemu jarmarkowi bożonarodzeniowemu w Bydgoszczy. Znamy już szczegóły wszystkich wydarzeń!

Jarmark odbędzie w dniach od 14 do 23 grudnia. W związku z przebudową płyty Starego Rynku, zostanie on zlokalizowany na ulicy Mostowej, która w tym okresie będzie zamknięta dla ruchu ulicznego. Swoje stoiska wystawi tam ponad 20 wystawców. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele gastronomii, oferujący m.in. słodycze, pierogi, sery, regionalne piwa (m.in. Browar Osowa Góra), a także ręczne robione ozdoby. Rozgrzewkę ma zapewnić grzaniec, tradycyjny barszcz i czekolada. Do współpracy zaproszono też Warsztaty Terapii Zajęciowej i Polski Związek Niewidomych, dzięki czemu będzie można kupić wyjątkowe ozdoby i stroiki świąteczne, wspierając jednocześnie szczytne cele. Pojawi się też stoisko Biura Promocji, liceum plastycznego (uczniowie zaprezentują na nim swoje prace), a Poczta Polska – w wybranym dniu – zaoferuje okolicznościowe kartki i znaczki. Jarmarkowe stoiska mają funkcjonować w godzinach od 13:00 do 20:00. W ciągu jarmarku znajdzie się też karuzela wiedeńska, z której każdy bydgoszczanin będzie mógł bezpłatnie skorzystać.

Magnesem, który przyciągnie rzesze bydgoszczan na jarmark, będzie wizyta prawdziwego Świętego Mikołaja prosto z Laponii. Wraz ze swoimi pomocnikami zjawi się on 20 grudnia o godzinie 16:00 – w dniu wigilii miejskiej. Dzieci będą mogły zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem i posłuchać świątecznych opowieści. Ponadto, w amfiteatrze zaplanowano też koncerty znanych wykonawców – 15 grudnia wystąpi Majka Jeżowska, a 22 grudnia – Gosia Andrzejewicz. Przygotowano też mnóstwo innych atrakcji: rzeźbienie figur lodowych (15 grudnia), pokazy ognia, pokazy iluzjonistyczne, koncerty folklorystyczne, wioskę Eskimosów i nie tylko. Występy będą odbywać się codziennie od 16:30 do 19:30.

Źródło: http://metropoliabydgoska.pl/wielkie-atrakcje-na-jarmarku-swiatecznym-bedzie-swiety-mikolaj-z-laponii-i-karuzela/

Ostatnie aktualności

Świąteczny konkurs plastyczny rozstrzygnięty!

  Kochani! Dziękujemy bardzo za udział w naszej zabawie. Otrzymaliśmy prace z różnych miejsc w Polsce, a to oznacza, że pilnie śledzicie nasze propozycje dla najmłodszych. Prace były pomysłowe i wykonane w przeróżny sposób. (...)

Czytaj dalej

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Gdy nadejdzie Wielkanocny poranek  Niech spełnią się życzenia tęczowych pisanek... Mazurków kajmakowych, bazi srebrzystych, Bogatego zająca i kurczaczków puszystych. Świątecznego nastroju, biesiady obfitej, Lukrowego bara (...)

Czytaj dalej

Wielkanocny konkurs plastyczny

UWAGA, UWAGA! JUŻ DZISIAJ RUSZA NASZ NOWY KONKURS !!! Jeżeli Twoje dziecko jest w wieku 3 - 12 lat, to zapraszamy do zabawy! Zadaniem Uczestnika jest samodzielne wykonanie, dowolną techniką wielkanocnej pisanki. Na zwycięzców (...)

Czytaj dalej

JARMARK WIELKANOCNY

  Zapraszamy na jarmark wielkanocny, który odbędzie się w dniach 13–14 kwietnia 2019 w godz. 11.00–17.00 w Pałacu Nowym w Ostromecku. Podczas jarmarku można będzie zakupić ozdoby wielkanocne, ceramikę, palmy, o (...)

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.