Przedszkola Żłobki Kluby malucha Opieka Imprezy Czas wolny Dokształcanie Wakacje Sklepy Usługi Pomoc socjalna Lekarze Profilaktyka Oddam Inne

Obchody Roku Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego

Miejsce wydarzeniaWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. W. Bełzy w Bydgoszczy Stary Rynek 22

Data wydarzenia10/08/2018

Godzina wydarzenia09:00

 

 

Głównym celem imprezy jest promocja turystyki industrialnej oraz udostępnienie obiektów poprzemysłowych młodszym i starszym odbiorcom.

W programie, który przygotowała Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy, zaplanowano cykl zajęć wakacyjnych w bibliotekach miejskich na terenie Bydgoszczy, w tym różnego rodzaju zajęcia, konkursy, grę miejską, zwiedzanie i wspólną zabawę. Na chętnych czeka też wystawa pt. „Historia przemysłu w Bydgoszczy”. Wystawa dokumentować będzie historię bydgoskiego przemysłu, poszczególnych fabryk i zakładów poprzez źródła regionalne.

Więcej informacji: http://biblioteka.bydgoszcz.pl/wydarzenia-3/

Wydarzenie zostało objęte patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018

http://erdk2018.pl/pl/kalendarium/bydgoski-rok-dziedzictwa-przemyslowego

 

Wszystkie atrakcje są bezpłatne!

 

źródło: https://web.facebook.com/events/334883787044883/

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.