Przedszkola Żłobki Kluby malucha Opieka Imprezy Czas wolny Dokształcanie Wakacje Sklepy Usługi Pomoc socjalna Lekarze Profilaktyka Oddam Inne

XXIV Festyn Archeologiczny w Biskupinie

Miejsce wydarzeniaMuzeum Archeologiczne w Biskupinie Biskupin 3, 88-410 Biskupin

Data wydarzenia15/09/2018

Godzina wydarzenia10:00

 

 

Serdecznie zapraszamy na XXIV Festyn Archeologiczny - „Archeomarket. Od wymiany po stragany”. Pokażemy Wam, jak rozwijał się handel od epoki kamienia, przez epokę brązu, epokę żelaza po wczesne średniowiecze, a więc przez długie tysiąclecia, kiedy Europa była zamieszkana prze różnorodne ludy, które wypracowały różne sposoby zaspokajania swoich potrzeb. Zaprezentujemy wymianę „towar za towar”, opowiemy o tym gdzie i kiedy pojawiły się pierwsze monety, przybliżymy przebieg szlaków handlowych, które od tysięcy lat funkcjonowały lokalnie i dalekosiężnie. Pokażemy wymianę dyplomatycznych darów między europejskimi władcami. Wreszcie postaramy się zaprezentować wymianę idei, które miały znaczący wpływ na rozwój gospodarczy i kulturowy dawnych mieszkańców Starego Kontynentu. 

Obraz może zawierać: tekst


Przez dziewięć dni Muzeum będzie tętnić życiem. Nasze rekonstrukcje wypełnią mieszkańcy, a dodatkową atrakcją będą inscenizacje, m.in. połączone z walkami wojowników. Sam Mieszko I stanie przed młodym cesarzem Ottonem III i podaruje mu niezwykły dar w postaci wielbłąda. Zostanie otwarty „Archeomarket”, gdzie prezentowane będą wzorowane na zabytkach towary. 
W naszej „galerii” nie zabraknie kina z filmami o tematyce archeologicznej i historycznej oraz strefy zabaw z dawnymi grami i zabawami. Ponadto odbywać się będą wykłady popularnonaukowe, prezentacje dawnych rzemiosł, koncerty muzyczne, warsztaty tańca oraz pokazy i degustacje dawnej kuchni. 
W pawilonie muzealnym można będzie zwiedzać towarzyszącą Festynowi wystawę „Od wymiany po stragany”, czyli kompendium wiedzy na temat historii handlu w Europie od epoki kamienia po wczesne średniowiecze, szczególnie na terenach dzisiejszej Polski.


 

 

 

źródło: https://web.facebook.com/events/1922870647798266/

zdjęcie główne pochodzi ze strony dzieckowpodrozy.pl

 

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.